Nevzhledné ďolíčky na stehnech trápí nejednu z nás. Většina žen se každý den potýká s problémem zvaným celulitida. Pomerančová kůže, jak se tomuto estetickému problému často přezdívá, dokáže ubrat na sebevědomí – a možná i vy o tom víte své.

Pokud jde o celulitidu, určitě vám neunikly nejrůznější reklamy, které propagovaly rádoby zázračné krémy. Ty vám slibovaly rychlou pomoc od celulitidy, která z vaší pokožky měla zmizet už po několika aplikacích.

Jenže cena takovýchto krémů mnohdy není zrovna nízká a nejednu z nás tak nákup předraženého přípravku odradí. My ale víme, že proti celulitidě můžete bojovat přírodní cestou a v dnešním článku vám poradíme jak!

Celulitida není jen otázkou nadváhy

Možná nebude na škodu zmínit, že celulitida není problém týkající se pouze nadváhy. Většina žen si myslí, že trápí pouze ty z nás, které mají nějaké to kilo navíc.

Je sice pravda, že pomerančová kůže mimo jiné vzniká i vlivem nadbytečných kilogramů, ale za jejím vznikem můžete hledat i nedostatečný pitný režim, sedavý způsob života, nadměrná konzumace alkoholu, kouření nebo nezdravá spotřeba tuků.

Proto nelze házet všechny ženy a dívky trpící celulitidou do jednoho pytle, protože ďolíčky na kůži trápí i ty z nás, které kila navíc nemají, ale třeba nedokážou odolat smaženému jídlu či holdují alkoholu.

Přírodní pomoc na celulitidu

Nyní se již dostáváme k tomu, co vás zajímá ze všeho nejvíce: jak se zbavit celulitidy a nemuset přitom utrácet za drahé krémy, které sice slibují rychlou pomoc, ale je to v jejich případě spíše tak, že „sliby jsou chyby“. Pojďme si tedy prozradit, co vám pomůže v boji proti celulitidě.

Pasta z kávové sedliny

Pokud milujete klasického turka, zpozorněte. Kávová sedlina, která zůstane na dne hrníčku poté, co si oblíbenou kávu vychutnáte, vám může pomoci zbavit se pomerančové kůže. Kávovou sedlinu smíchejte s trochou krupicového cukru a malým množstvím kokosového oleje. Vytvoříte pastu, kterou si poté vmasírujte do pokožky.

Jablečný ocet

Některé z nás možná nedají dopustit na jablečný ocet při úklidu domácnosti, kde dokáže hodně pomoci. Vsadit na něho ale můžete i v případě, kdy vás trápí celulitida. Možná to nevíte, ale v jablečném octu se nachází spousta minerálů, které snižují zadržování vody v zadečku a stehnech – a právě tady nás nepěkné ďolíčky trápí nejčastěji.

Tea Tree olejíček

Do třetice všeho dobrého můžeme na pomoci proti pomerančové kůži doporučit tea tree olejíček, který je známý svými antibakteriálními a protizánětlivými účinky. Právě díky nim je to skvělý pomocník v boji proti ďolíčkům. Naneste trochu olejíčku na vatový tamponek a vmasírujte jej do místa, kde vás celulitida trápí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.