Říká se, že vlasy jsou korunou ženské krásy. Že jsou naší chloubou a vizitkou. Je pravda, že krásně upravená a zdravá hříva udělá na vaše okolí daleko lepší dojem, nežli uplácnutá mastná kštice, která působí zanedbaně.

Podobně se to má i s nehty. Ačkoli si někdo myslí, že si jich vzhledem k jejich velikost nikdo nevšimne, pečlivé ženy, které dbají na svůj upravený zevnějšek, naopak moc dobře vědí, že i krásné nehty hrají důležitou roli.

Pakliže i vám záleží na krásných nehtech i vlasech, pak jste tady správně. My přesně víme, co pro ně musíte udělat a v následujících řádcích vám to tajemství prozradíme!

Zdravé a krásné nehty? No jasně!

Zatímco některé ženy mají dokonale zdravé vlasy tak nějak samy od sebe, k jiným příroda až tak štědrá nebyla a proto jejich hříva ne vždy působí tak, jak by si přály. Ani zdravé a pevné nehty nejsou pro všechny ženy samozřejmostí a možná i vy patříte k těm, které by občas uvítaly nějakou tu pomoc. A s pomocí přicházíme my!

Chcete-li mít zdravé a pevné nehty, bujarou a zářivou kštici, pak se držte následujících rad a i vy se již brzy budete moci těšit z prvních výsledků.

Snažte se omezit cukr

Jasně, snadno se to říká, ale hůře se to splní. Zvlášť v dnešní hektické době, kdy často pociťujeme nedostatek energie a cukr pro nás (hned po kávě) představuje pomocníka, který nám rychle dobije baterky. Nicméně i přesto platí, že všeho moc škodí.

Chcete-li mít krásné vlasy a nehty, snažte se příjem cukru omezit. Možná se to zdá těžké, ale když snížíte příjem cukru, poděkují vám nejen vaše nehty nebo vlasy, ale třeba i váha a zdraví celkově!

Zařaďte do jídelníčku mléčné produkty

Jak často konzumujete mléčné výrobky, jako třeba sýry, jogurty nebo tvaroh? Pokud tyhle potraviny tvoří jen malou část vašeho jídelníčku, měli byste to změnit.

Pokud to nevíte, mléčné výrobky obsahují spoustu vápníku a ten, jak je známo, udržuje pevné nehty i vlasy – a to je přesně ten výsledek, kterého chcete dosáhnout.

Nepřehánějte to s kofeinem

Možná patříte k ženám, které si neumí představit, že by si během dne nedaly jedno, dvě nebo klidně i tři kávy. Dát si jedno či dvě kafe během dne je v pořádku.

Jsou mezi námi ale i ženy, které jsou schopné vypít třeba 4 nebo 5 šálků kávy za den – a to už je panečku pořádná dávka kofeinu. Nadměrná spotřeba kofeinu má ale bohužel negativní dopad na vzhled a stav vlasů a nehtů, proto zvažte, jestli by s vaší závislostí na kávě a v ní obsaženém kofeinu nestálo za to něco udělat.

Dopřejte si hodně spánku

Spánek má na naše zdraví i krásu celkově pozitivní vliv. Z toho plyne, že bychom se o něho neměli vědomě ochuzovat, ale naopak bychom si jej měli dopřávat dostatek. Myslete na to, že spánek podpoří krásu i vitalitu vašich vlasů a nehtů a důležitost spánku ve vlastním zájmu nepodceňujte.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.