Většina lidí žije v přesvědčení, že akné trápí pouze dospívající. Když se totiž řekne „akné“, mnoha lidem se v hlavě automaticky zobrazí představa puberťáka s pupínky na obličeji. Pravda je ale taková, že akné dokáže potrápit i v dospělém věku. Určitě se shodneme na tom, že tenhle estetický problém vám na sebevědomí tedy rozhodně nepřidá.

I když vám už dávno není 13, musíte se potýkat s nehezkými pupínky v obličeji, nebo třeba dekoltu či na zádech. Akné se totiž nemusí vyskytovat jen ve tváři, nicméně třeba i v dekoltu dokáže napáchat nepěknou paseku. A pohled na červenými pupínky posetý dekolt není zrovna přitažlivý. Je tedy více než logické, že se chcete akné zbavit.

Lze proti akné bojovat i bez chemie?

Vyrazit do boje proti akné je jedna věc, nemuset se přitom spoléhat na chemii v podobě prášků a pilulek je věc druhá – a na té vám možná záleží ze všeho nejvíce.

Pokud vás trápí akné, ale na druhou stranu do sebe nechcete cpát pilulky plné kdovíčeho horem spodem a zatěžovat tak své tělo, je dobře, že si čtete náš dnešní článek. My totiž víme, že proti akné se dá bojovat i přírodní cestou. Proto vám poradíme, jaké potraviny zařadit do jídelníčku.

Kokosový olej

Možná jste zvyklé používat kokosový olej při péči o tělo, kde dokáže nabídnout skvělou službu a my ho můžeme jedině doporučit, ale ještě vás nenapadlo, že by vám kokosový olej mohl pomoci i v boji proti pupínkům.

A přece to tak je. Kokosový olej v sobě obsahuje důležité vitamíny A, E, K a D, které jsou proslulé tím, že mimo jiné také eliminují tvorbu pupínků a pleť je díky nim zářivější. Kokosovým olejem tak můžete nahradit klasický slunečnicový nebo olivový.

Avokádo

Patříte k milovnicím avokáda? Tak to je super! I avokádo totiž patří do jídelníčku žen a dívek, které trápí akné a které mají noční můry z pupínků. Avokádo patří mezi superpotraviny a to rozhodně právem. Je totiž nadupané tělu prospěšnými látkami.

Je bohaté na zdravé tuky a obsahuje v sobě také vitamín E, o kterém byste měli vědět, že v těle funguje jako antioxidant, který tělo chrání před volnými radikály. Jezte ho pravidelně a dejte akné sbohem.

Ořechy

Pokud si s chutí zobnete oříšků, když vás honí mlsná, nebo na tyhle dobroty sázíte jako na chutnou svačinku, děláte pro sebe jedině dobře. Ořechy jsou totiž nejen neskutečně zdravé, ale také pomáhají v boji proti akné. Vyzdvihnout můžeme především vlašské ořechy, o kterých byste měli vědět, že jsou bohaté na omega-3 mastné kyseliny.

Zapomenou však nesmíme ani na para ořechy, které obsahují dva nejdůležitější minerály pro zdravé fungování imunitního systému – selen a zinek. Tyto minerály mají také významný podíl na krásné a zdravé pleti.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.