Podzim je už v plném proudu a vaše pokožka je vystavována mnoha zkouškám. Zatímco jeden den ještě krásně svítí sluníčko, kterému ochotně nastavujete tváře, druhý den nepříjemně prší a studený vzduch se zakusuje do pokožky. Není se čemu divit, že mnohdy reaguje podrážděně.

Déšť, vítr, chladný vzduch – tomu všemu teď během podzimního období svou tvář denně vystavujete. I na podzim jsou na vaši pokožku kladeny vysoké nároky, proto rozhodně není na škodu, když svou pleť na podzimní podmínky připravíte. Co tedy můžete udělat pro to, aby vaše pokožka netrpěla? To vám poradíme v následujících řádcích!

Nepodceňujte pravidelný peeling

Zatímco pro někoho je pravidelný peeling pokožky samozřejmostí, jiné ženy tuhle proceduru zanedbávají.  A to je škoda. Peeling nejenže zbavuje pokožku odumřelých buněk kůže, ale zároveň prospívá k prokrvení pokožky.

Doporučujeme vybírat jemnější peeling, který vaši pleť příjemně prokrví, ale nebudete se po něm cítit jako po zásahu hrubého struhadla. Provádět peeling jednou týdně by pro vás měla být běžná rutina.

Hydratujte pokožku zvenčí

Patříte k ženám, na které podzimní počasí působí tak, že se musí potýkat s nepříjemně vysušenou pokožkou? V tom případě zpozorněte, protože máme tip přímo pro vás: olejová hydratace.

Hydratovat pokožku zvenčí se rozhodně vyplatí i na podzim, přičemž je potřeba sáhnout po takovém přípravku, který pleti zajistí dostatečnou hydrataci – doporučit můžeme pleťové oleje. K dostání jich je mnoho, stačí si mezi nimi jen vybrat.

Hydratujte pokožku zevnitř

U hydratace pokožky si dovolíme ještě na chvíli zůstat, tentokrát však budeme apelovat na vnitřní hydrataci, kterou pleti zajistíte pitným režimem. Možná se vám to zdá jako klišé, ale dodržování pitného režimu není pro mnoho žen samozřejmostí, přičemž ani netuší, jak moc svému tělu ubližují. Proto pitný režim dodržujte, děláte to přeci pro sebe.

Používejte ochranné krémy

Zatímco v létě je pro většinu z nás naprostou samozřejmostí, že svou pleť chráníme krémy s ochranným faktorem, jakmile se s námi letní měsíce rozloučí, odkládáme je do šuplíků.

A to je chyba, které se možná dopouštíte i vy. I když sluníčko na podzim nesvítí tak intenzivně, jako v létě, neznamená to, že ještě nemá sílu, aby vaší pokožce uškodilo. Proto používejte krémy s ochranným faktorem i během podzimních měsíců.

Zajistěte tělu vitamíny

Určitě vám nemusíme říkat, že vitamíny jsou pro vaše zdraví celkově velmi prospěšné. Nicméně určitě nic nezkazíme, pokud vyzdvihneme jejich účinky, pokud jde o pleť.

Zde se vyplatí zmínit především vitamín A neboli retinolu. O tom byste měli vědět, že zmírňuje projevy letního slunce na pokožce (tmavé skvrnky apod) a zároveň pleť chrání před působením volných radikálů.

Zajistěte proto tělu jeho dostatek. Záleží jen na vás, jestli si zajdete do lékárny pro přípravky s obsahem vitamínu A, nebo jestli tento vitamín tělu dopřejete formou stravy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.