Podzim je tady. Zatímco někdo nejbarevnější období v roce vítá s nadšením, protože miluje všechny ty odstíny, do kterých se zahaluje příroda okolo nás, pro jiného je podzim období, kdy se mu úplně vybijí baterky. Možná k takovým lidem patříte i vy a nyní máte pocit, že jste úplně vyšťavené, bez jediné špetky energie. Tak co s tím?!

Pokud vám s příchodem podzimu došla síla i životní elán, je jedině dobře, že si čtete náš dnešní článek. V něm vám totiž dáme několik tipů, jak si teď na podzim skvěle dobít baterky, aniž byste do sebe museli lít litry kafe pod tlakem.

Tip první: povolejte na pomoc sacharidy

Když se cítíme unavené, druhá věc, po které hned po kávě sáhneme, je nějaká sladkost. Hříšně sladká dobrota je totiž na minimum elánu hotový zázrak, že ano? Jenže co na to vaše figura? Jak zvládne zobání čokolády nebo sušenek? Kdepak, jděte na to jinak.

Sacharidy skutečně dokážou dodat energii, ale rozhodně se kvůli nim nemusíte cpát sladkostmi – myslete přece na svoji postavu. Místo sladkostí proto sáhněte třeba po oříškách, které jsou sacharidy nadupané a mimo ně obsahují i další tělu prospěšné látky. Po hrstce oříšků nepřiberete a jako svačinka je to super!

Tip druhý: žvýkejte žvýkačky

Ne opravdu. Neděláme si legraci a skutečně vás nabádáme k tomu, abyste si v rámci doplnění energie nakoupili pořádnou zásobu žvýkaček a trochu zahýbali pantem.

Žvýkačka totiž může být úplně bez cukru (což je pro vaši figuru samozřejmě lepší, pamatujte na to!) a přitom vám dokáže dodat energii nežli kterákoli cukrem nabušená sladkost.

Možná vás nenapadlo nad tím takhle přemýšlet, ale když žvýkáte, podporujete tak krevní oběh. Tím pádem dochází ke zlepšení dodávky kyslíku do mozku a to vede ke zlepšení nálady, díky které se budete cítit energičtější. Kdo by to byl řekl, že to takhle funguje, viďte?

Tip třetí: dopřejte si světlo

Když přijde podzim, odejde většina denního světla. Bohužel je to tak – s příchodem podzimu se začíná stále dříve stmívat. A na někoho to může mít negativní dopad, právě i v podobě nedostatku energie, který na sobě možná pociťujete i vy.

Takže co s tím? Nezbývá nic jiného, nežli říci: budiž světlo! Jak jinak si dobít baterky a zahnat podzimní chmury, nežli tak, že se obklopíte světlem? Když to nepůjde tím přirozeným denním, tak alespoň lampičkou nebo svíčkami. Uvidíte, co to rázem udělá s vaším elánem, nebudete se stačit divit!

Tip čtvrtý: pusťte si oblíbenou hudbu

Jen máloco dokáže tak nabudit, jako poslech oblíbené hudby. Každé z nás se sice líbí něco jiného, což je samozřejmě v pořádku, ale každá máme minimálně jednu písničku, u které se nevydržíme nehýbat. Tak si ji pusťte pořádně nahlas – energie okamžitě zaplaví vaše tělo a dobrá nálada na sebe nenechá dlouho čekat!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.