Je váš vztah prakticky na konci všech sil, ale vy jste nenašli doposud odvahu na to, jej ukončit? Ptáte se sami sebe, kdy odejít ze vztahu, abyste toho následně nelitovali? Tato otázka mnoha lidem koluje denně v hlavě a pořád hledají důvod, proč s druhou osobu vlastně zůstat. V některých případech trvá i měsíce než jeden z nich, který takto přemýšlí najde odvahu k tomu skutečně odejít. Během této doby je nešťastný a radost jinými slovy předstírá.

Kdy odejít ze vztahu? Položte si tyto otázky!

Svým způsobem na otázku, kdy odejít ze vztahu neexistuje pravdivá nebo správná odpověď. Vy sami musíte vědět, kdy je na čase vztah ukončit. Musíte si však být stoprocentně jistí, protože mnoho lidi následně svého rozhodnutí lituje. Po uplynutí několika dnů tak žádá svůj protějšek o odpuštění. Poté většinou závisí na tom, jestli se mu nebo ji odpuštění dostane či nikoliv. K základním faktorům, kdy poznat, že je na čase odejít je pocit, zda jste šťastní nebo ne. Cítíte se ve vztahu v posledních týdnech nebo dnech jako v kleci? Doprovází vás pocit nešťastnosti a váš protějšek vás spíše nervuje?

Pokud tomu tak je, jedná se o prvotní známky toho, že je na čase si zabalit kufry. Jestliže nejste ve vztahu šťastní a svůj protějšek odmítáte ve všech směrech, dříve nebo později to pozná. Během komunikace se tak můžete dostat k otázkám, jestli je všechno v pořádku. Budete-li odpovídat, že ano, lžete nejenom svému partnerovi nebo partnerce, ale převážně sobě. Vy musíte poznat, kdy máte tzv. alergii na partnera. Vadí vám, jak chodí, jak mluví nebo dokonce jak dýchá? Opět se jedná o prvotní známky nešťastnosti. Váš vztah přežívá jen díky jakému si zvyku a poutu.

Kdy odejít ze vztahu - Položte si otázky

Co v takovém případě dělat?

Článek je o tom, kdy odejít ze vztahu. Máte-li výše popsané příznaky ve vztahu, možná by bylo na čase jít o dům vedle. Žít v nešťastném vztahu je prakticky smrt, protože se to s největší pravděpodobností nezlepší. Jediné, co vám může pomoct je rozchod a následná pauza od druhé osoby. Jedině tak zjistíte, jestli se jedná o definitivní rozchod nebo pouze potřebujete přestávku.

Dala jste vztahu už několikátou šanci? Pak je to daleko horší než odejít. Odejít je svým způsobem řešení. Pokud ale dáváte svému protějšku pořád dokola novou šanci, vždy to dopadne stejně. Důvodů pro ukončení vztahu je opravdu spoustu a svým způsobem je nelze ani všechny vypsat. K těm dalším patří například fyzické násilí nebo závislost, která se může týkat všeho, ať už alkoholu, automatu nebo drog. Takový vztah je jinými slovy ztráta času, protože vás to bude stát nejenom váš čas a finanční prostředky, ale i zdraví. Neustálý stres člověku v žádném případě nepřidá.

Ponořme se do problematiky více

Lže vám váš partner téměř každý den a vy znáte pravdu? Nejhorší na všem je, že ji znáte od cizích osob. I přes to se vám váš protějšek snaží do očí namluvit něco jiného. V momentě, kdy se vám snaží vysvětlit svou pravdu máte slzy v očích, a to z toho důvodu, že vám není milovaná osoba schopná říct, jak to celé vlastně bylo. I lži dost často mohou za ukončení vztahu a není se čemu divit. Jen si to představte, že jste ve vztahu s člověkem, který vám pořád jen lže. S největší pravděpodobností byste takový vztah nevydrželi příliš dlouho. Nikdo vám to následně nemůže mít za zlé.

Nechodí váš partner po práci domů a raději tráví čas s přáteli nebo s ženami? To se může týkat i opačného pohlaví, kdy žena jde po práci rovnou do kavárny za svými kamarádkami nebo kamarádem. Jestliže je dotyčná osoba schopná přemýšlet nad nápravou, dá se to odpustit. V opačném případě je to ale na vážnější rozhovor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.