Přiznejte se, milé dámy: které z vás už se někdy stalo, že si domů donesla naprosto dokonalý kousek, ve kterém se v obchodě cítila neskutečně skvěle, ale když jste si ho zkusila doma před zrcadlem, ovládlo vás zklamání, že v tom ani zdaleka nevypadáte tak dobře?

Je až s podivem, kolik žen má takovou zkušenost. Zatímco v obchodě oblečení vypadá jedním slovem dokonale, doma to taková sláva není. Ba spíše naopak. Proč se tohle děje? Vysvětlení je jednoduché: většina z nás se totiž dopouští častých chyb ve zkušebních kabinkách. Možná tomu nebudete věřit, ale i ve zkušební kabince toho můžete hodně pokazit.

Prohlížíte se jen zepředu, odraz zezadu vás nezajímá

Kolikrát jste si sebe sama prohlídla v zrcadle ve zkušební kabince pouze zepředu, aniž by vás napadlo se otočit a zkontrolovat, jak to vlastně vypadá vzadu? Hm, tak přesně tady máte jednu z nejčastějších chyb.

Ženy si sebe sama prohlíží jen zepředu, protože je to pro ně zkrátka přirozené, ale už zapomínají, jak v daném oblečení vypadají zezadu. Když si pak sebe sama prohlédnete doma nebo se třeba uvidíte zezadu někde na fotce, mohla byste být nemile překvapena, jak v tom super outfitu vlastně vypadáte.

V kabince stojíte jako solný sloup

Od čeho si myslíte, že je ta malá lavička nebo židlička, která je nedílnou součástí snad každé zkušební kabinky? Ne, neslouží jen pro odložení vaší kabelky.

Je tu od toho, abyste se v oblečení zkusila posadit. Další chybou totiž je, že v kabince stojíte jako solný sloup. Nezkusíte si sednout, neuděláte dřep nebo se nepředkloníte.

Jak ale chcete poznat, že vám z výstřihu nevypadne při předklonu něco, co by vypadnout nemělo? Jak se přesvědčíte, že vám z kalhot po sednutí si nevykoukne spodní prádlo? V kabince se zkrátka musíte trochu hýbat.

Oblečení zkoušíte s nevhodnou obuví

A jsme u další chyby. Když si jdete zkoušet nové oblečení, zkoušíte ho v botách, které máte zrovna ten den na sobě. Na první pohled se zdá, že na tom není nic špatného.

Jenže co když si zkusíte třeba kostýmek, ve kterém budete chtít chodit do práce či na důležité schůzky a zkusíte si ho s teniskami, zatímco pak k němu obujete lodičky na vysokém podpatku? Uvědomte si, že na nízké podrážce tenisek vám délka kalhot bude dokonale sedět, ale když nazujete podpatky, rázem to bude o něčem úplně jiném.

Sázíte pouze na jednu velikost

Možná si jste svou velikostí naprosto jistá, jenže někdy i drobná změna ve velikosti může udělat buď velkou parádu, nebo naopak velkou pohromu. Nedělejte nadále tu chybu, že budete sázet pouze na jednu velikost.

Raději zkuste stejné oblečení ve dvou velikostech, ať máte jistotu, že vám dokonale padne a vypadá na vás skvěle.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.