Ať si říká, kdo chce, co chce, sex je k životu potřeba. Je jedno, jestli patříte k ženám, které by se mohly milovat klidně několikrát za den, nebo jestli jste spíše ten typ, který se s intimnostmi spokojí několikrát do týdne či do měsíce. Tak či onak se určitě shodneme na tom, že sex do našich životů patří a bez něho by to zkrátka nebylo tak úplně ono.

No jo. Jenže co když nemáte chuť? Co když se vám nechce? Co když se nedokážete správně naladit? Tehdy přichází problém a především ve vztahu může mít nedostatek sexu negativní následky – a těm se určitě chcete vyhnout.

My ženy nejsme stroje, nedokážeme se vzrušit na lusknutí prstu, proto pokud na sobě pociťujete snížené libido, máme pro vás super tipy, jak libido zvýšit přírodní cestou.

Pozor na to, co jíte

Ne nadarmo se všude objevuje věta „jsme to, co jíme“. Věřte nebo ne, ale váš jídelníček se podepíše nejen na vaší postavě nebo vzhledu, ale může mít i dopad na vaši náladu nebo právě snížené libido.

Proto si pohlídejte, z čeho se skládá vaše strava a zamyslete se nad tím, jestli by úprava jídelníčku nestála za to, aby se vaše sexuální chutě opět dostaly do formy. Pozitivní vliv na vaše libido mají potraviny s obsahem rostlinných bílkovin, které přispívají k udržení hormonální rovnováhy, jež ovlivňuje sexuální apetit.

Pro zvýšení libida si můžete zacvičit

Ano, opravdu čtete správně. Ještě než tuhle možnost úplně zavrhnete a budete nad ní nevěřícně kroutit hlavou, vám vysvětlíme, jak to vlastně funguje.

Pokud budete pravidelně cvičit a tím nemáme na mysli několik hodin týdně strávených v posilovně, kde byste se mordovali až do omdlení, pozitivně tak přispějete k tomu, že se ve vašem těle sníží hladina stresových hormonů.

Cvičení rovněž zvyšuje průtok krve a zaplavuje tělo endorfiny, což jsou hormony štěstí. Cvičení tak může podpořit chuť na sex, ale jak jsme již zmiňovali – nesmíte se ucvičit k únavě, jasné?

Zbavte se stresu

Jasně, ono se to lehce řekne, ale v dnešní hektické době hůře udělá. Určitě vám ale nemusíme dlouze vysvětlovat, že stres a sexuální apetit nejdou dobře dohromady. Vlastně nejdou dohromady skoro vůbec a to je ten kámen úrazu.

Proto se ve svém vlastním zájmu snažte stresu vyhýbat co možná nejširším obloukem a snažte se ho ze svého života eliminovat. Nejenže tak podpoříte své libido a rázem tak budete mít daleko větší chuť na sex, ale i vaše zdraví celkově vám za snížení stresu jedině poděkuje.

Vsaďte na bylinky

Už naše babičky moc dobře věděly, že bylinky jsou možné čarodějky a vy na ně svou horkou kartu můžete vsadit taky. Je řada bylinek, které působí pozitivním způsobem na sexuální libido – zmíníme například šafrán, muškátový oříšek nebo indický ženšen.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.