Patříte k lidem, kterým záleží na jejich kariéře? Tak to je dobře! Člověku se určitě hned lépe usíná, když si je vědom toho, že se mu v práci daří a stoupá po pomyslném profesním žebříčku nahoru.

Jenže co když to nejde? Co když kolem sebe vídáte úspěšnější kolegy, kterým se daří daleko více, nežli vám a přitom jste přesvědčené, že pro svůj úspěch v podstatě nehnou prstem?

Možná za tím stojí zlozvyky, které máte a kvůli kterým si tzv. šlapete po kariérním štěstí. Zdá se vám to jako hloupost? Věřte, že to až taková hloupost není. Možná totiž děláte věci, které vás táhnou ke dnu. A přitom úplně zbytečně. Stačí se jich zbavit!

Zlozvyk první: jste drbna první kategorie

Už dávno neplatí, že by se pomluvy šířily pouze v ženském kolektivu, stejně jako by jen málokdo věřil tomu, že muži občas někoho nepomluví – i když ne tak často, jako to děláme my ženy, že ano. Nicméně pokud máte v práci nálepku drbny, pak se nemůžete divit, že vaše pověst není zrovna nejpříjemnější.

Vyslechnout čas od času nějaký ten klep nebo být svědkem drbu, je naprosto normální a děje se to běžně. Naprostým opakem je ale cílené šíření pomluv s jedinou vidinou někomu ublížit. To se nedělá a za takové chování vás nebude mít nikdo rád.

Zlozvyk druhý: stále chodíte pozdě

Opozdit se jednou za čas s příchodem do práce? To se může stát každému. Nezazvoní budík a vy jednoduše zaspíte, to je hned. Pokud ale chodíte do práce pravidelně pozdě a příchod na čas je pro vás nadlidský úkol, nemůžete se divit, že se vám v kariéře zrovna nedaří.

Přijít s několika minutovým zpožděním na pracovní poradu, schůzku nebo setkání s klienty? To se zkrátka nevyplácí, pokud to skutečně chcete někam dotáhnout.

Zlozvyk třetí: jste stále na telefonu

Žádný nadřízený nestrpí člověka, který stráví 5 hodin z 8 pracovní směny na telefonu. Pokud tedy samozřejmě nepracujete v call centru, kde je to samozřejmé.

Když vás ale nadřízený uvidí neustále s telefonem přilepeným u ucha, zatímco vy budete v pracovní době vyřizovat své soukromé hovory – řešit s partnerem, co k večeři, s kamarádkou prodrbat hodinu, vyslechnou stěžování si maminky, že vás už dlouho neviděla – můžete si být jisté, že to kariérně daleko nedotáhnete.

Zlozvyk čtvrtý: nestíháte termíny

Dodržovat termíny je základní předpoklad pro člověka, který to s kariérou myslí vážně a chce se posunovat kupředu. Když ale nestíháte a stále dokola doháníte práci se zpožděním, nevrhá to na vás zrovna dobré světlo.

Váš nadřízený kolem sebe chce lidi, kteří respektují deadline a kteří vědí, že odevzdávat zadané úkoly pozdě se zkrátka nedělá.  Pak to vypadá, že většinu času neděláte nic a na konci si uvědomíte, že ještě tohle či tamto musíte stihnout.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.