Čeká vás v brzké době seznámení s rodiči svého partnera nebo partnerky? Pokud ano a jste nervózní, je to pochopitelné, protože vám na daném setkání velice záleží. Tím si vlastně potvrzujete fakt, že plánujete se svým protějškem budoucnost a na potenciální tchýni a tchána chcete udělat příjemný dojem. Jestliže tomu tak skutečně je, poradíme vám, čemu se vyhnout a o čem raději vůbec nemluvit.

Seznámení s rodiči aneb pokořte strach!

Pokud jste pozvání k rodičům svého partnera nebo partnerky, neměli byste chodit s prázdnou. Zkuste zjistit, co rádi pijí za víno nebo jaký dárek je potěší nejvíce. Váš protějšek o rodičích ví prakticky vše, takže vám s tímto problémem bezpochyby poradí. Vy se tak následně nedostanete do fáze, kdy předáte dárek, který rodiči vašeho protějšku neocení. Po předání dárku můžete přejít ke komunikaci. Dávejte si ale pozor, abyste se nedostali do slepé uličky. Myslíte si, že je dobré za všech okolností mluvit? Mýlíte se! Seznámení s rodiči by mělo probíhat v klidné a přátelské atmosféře.

Na druhou stranu není dobré být ani úplný tajnůstkář, a to platí jak pro ženy, tak může. Snažte se odpovídat v krátkých, přes to však v jasných větách. Je dobré se vyvarovat z počátku neustálému pusinkování, líbání nebo objímání. To platí převážně u mužů, kteří jdou na návštěvu k rodičům své přítelkyně. Někteří otcové nevidí výše uvedené činnosti rádi. O to více to platí v momentě, kdy se jedná o první schůzku. Nesmíte se jim divit, svým způsobem vás znají pouze z vyprávění. Dále se nesnažte přes rodiče partnera nebo partnerky vyzvídat. Máte-li dotaz, zeptejte se přímo své polovičky.

Seznámení s rodiči svého protějšku aneb pokořte strach!

Čemu se vyvarovat na večeři s rodiči partnera?

S největší pravděpodobností přijde řeč také na budoucnost. Na toto téma buďte maximálně opatrní, protože cokoliv, co sdělíte rodičům svého protějšku si budou stoprocentně pamatovat. Řeknete-li nevhodná slova, urazíte tím nejenom je, ale i svou partnerku nebo partnera. I v tomhle případě se pokuste odpovědět jasně, ovšem stručně. Přece jenom je budoucnost citlivé téma, na kterém si můžete vyrazit zuby prakticky kdykoliv. Právě proto je doporučováno odpovídat opravdu velmi krátce, ovšem srozumitelně. Nesmí to vypadat, že je odbýváte pouhou větou.

Vyvarovat se ale musíte i mobilnímu telefonu. Jestliže během rodinné večeře vytáhnete několikrát za večer mobilní telefon, nebudete na rodiče svého protějšku působit příliš dobře. Udělají si na vás obrázek během pár minut a jakmile odejdete, budou se dceři nebo synovi snažit další schůzky s vámi rozmluvit. Pro jistotu si mobilní telefon nechejte doma nebo ho alespoň u večeře vypněte. Jedině tak máte stoprocentní jistotu, že se na něho během večera ani jednou nepodíváte. Na závěr se vyvarujte špatným zlozvykům, na které jste zvyklí, když večeříte sami. Nesmíte zapomínat na to, že nejste u stolu sami.

Co naopak rodiče potěší?

Potěšit je může váš dotaz ohledně pomoci. Pokud se zeptáte, jestli nepotřebuji s něčím pomoct, s největší pravděpodobností odpoví ne. Věřte nám však, že si u nich uděláte alespoň z malé části dobré jméno. Nabídnout pomoct dnes umí opravdu málokdo, takže to ocení, a to i přes to, že to nedají na první pohled znát. Vše je o malých detailech, kterých si protistrana bezesporu všímá. Jakákoliv chyba vás ale může potopit. Vždy je tedy dobré si před večeři projít seznam věci, kterých se vyhnout a které naopak udělat. Buďte stále ovšem sami sebou. Nehrajte si na někoho, kým nejste.

Rodiči vašeho protějšku to poznají a budou si o vás myslet, že jste falešný člověk, což rozhodně nechcete. Držte se tedy svého charakteru. Jen si hlídejte činnosti a slova, která nedělat. Nemusíte se ničeho bát, každý se s tím přinejmenším jednou setkal. Záležet bude na tom, jak celý večer zvládnete.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.