Pokud si myslíte, že v momentě, kdy vstoupíte do manželství máte svého partnera jistého, mýlíte se. Stejně tak, jak se manželství uzavírají, se mohou i odloučit. Rozvody jsou rovněž totiž na denním pořádku. Poradíme vám, jaké jsou nejčastější chyby v manželství, které následně vedou jednoho z manželů k tomu, aby se se svým protějškem rozvedl. Právě na tyto důvody budete muset být v životě velice opatrní. Jestliže jej porušíte, rozvodové papíry můžete mít na stole ještě v tentýž den. Pojďme se společně podívat na to, proč se lidé rozvádějí.

Víme, proč se lidé nejčastěji rozvádějí

Rozvody bohužel patři k životu. Ačkoliv jsou to smutné události, mohou se v konečném důsledku ukázat jako nový začátek. Je pochopitelné, že po rozvodu nejste ve své kůži. Téměř celý den nemyslíte na nic jiného. Pořád si v hlavě přehráváte, jestli se s celým procesem nedalo přece jenom něco udělat. Jakmile ale dobojujete, zjistíte, že rozvod může být i novým začátkem. Ano, pár měsíců budete s největší pravděpodobností nesví, plný vzteku a lítosti, ale po čase to z vás opravdu spadne. Rozhodně si nemyslete, že je to konec. Jak se říká, vše vyžaduje svůj čas.

I rozvod ve finále přebolí. Největší chyba, kterou můžete po rozvodu udělat je pustit se do nového vztahu. Nahlédneme na první důvod, kterým je nevěra. Nevěra je nejčastějším důvodem k tomu, proč se lidé rozvádějí. Je to pochopitelné, schválně se zkuste sami sebe zeptat, co byste dělali, kdyby vás váš protějšek podváděl. Podle statistik umí odpustit nevěru malé procento lidí. Pokud se vám nevěra naskytla, dobře si rozmyslete, zda vám jedna noc stojí za to, rozvrátit celé manželství. Většina lidi se však neudrží, protože touží po tom, zkusit něco nového.

Proč se lidé rozváději

Finanční problémy aneb kdo uteče vyhraje?

Znáte to pořekadlo, kdo uteče vyhraje? To platí i v manželství. Dalším častým důvodem jsou finanční problémy, které dorazily po uplynutí několika málo let. Do té doby bylo vše v naprostém pořádku. Ne každý má tu povahu na to, vydržet a ustát celou situaci. Občas se tak může stát, že vás váš protějšek opustí poté, co se dozvěděl o finančních problémech. Problémy se tak v žádném případě neřeší. Vždy je lepší si se svým protějškem sednout k jednomu stolu a vše probrat od začátku, až do samotného konce. Snažit se vyřešit problémy spolu vás může na závěr ještě více stmelit.

Je váš partner na něčem závislí? Závislost je třetím důvodem k rozvodu. Samozřejmě bude záležet na tom, o jakou závislost se jedná a v jaké je míře. Pokud je váš partner závislí na práci, dá se to svým způsobem řešit. V momentě, kdy se jedná o závislost na alkoholu, drogách nebo automatech, je řešení daleko obtížnější. Zaměřit se musíte na to, v jaké fázi závislost je. Svému protějšku dokážete pomoct jedině tím, že ho přihlásíte na odvykací léčbu. Jestliže si nedá dotyčná osoba říct, měli byste ji opustit. Veškeré finanční prostředky bude utrácet za svou nekontrolovatelnou závislost.

Špatné rodinné vztahy

Divili byste se, jaké důvody mohou člověka přimět k tomu, aby se rozvedl. Na seznamu se nachází i špatné rodinné vztahy. Tím máme na mysli vztah se svou tchýni nebo tchánem. Kdo by snesl neustále ponižování, nadávky a převychovávání? S největší pravděpodobností jen velmi silná osoba. I té ale po čase mohou rupnout nervy, a to až do takového stádia, kdy podá žádost o rozvod. To platí i v momentě, kdy si dali slib, že je nic nerozdělí. Vždy je na místě si stanovit jistá pravidla. Jedině tak vám bude vztah s rodinou od svého protějšku maximálně vyhovovat.

Ať už je důvod k rozvodu jakýkoliv, prvně se snažte hledat řešení, které se nabízí. Čím delší dobu spolu jste, tím je toto pravidlo silnější.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.