Každá z nás by si přála mít dokonalý a šťastný vztah. Ačkoli pro to mnohdy děláme maximum, ne vždy nám vztahy vychází tak, jak bychom si přáli.

Možná by proto nebylo na škodu znát, jaké jsou základní pilíře šťastného vztahu. My jsme je pro vás odhalili a představíme vám je v následujících řádcích. Věřte, že pro šťastný vztah mnohdy stačí udělat málo.

Drobné maličkosti

Na vztahu je potřeba neustále pracovat – na tom se určitě shodneme. Vztah můžete každodenně posilovat drobnými maličkostmi v podobě pochval, komplimentů nebo klidně malých dárečků.

Když partnerovi pochválíte oblečení, když mu řeknete, že ho milujete nebo mu složíte kompliment, že se mu něco povedlo v práci, nic vás to stát nebude, ale vašemu vztahu to jedině prospěje. Když si partneři dávají najevo náklonnost, ať už pochvalou, milým slůvkem nebo drobným dárečkem, je vztah mezi nimi pevnější a silnější.

Pryč se stereotypem

Jestli vztahu něco ubližuje, pak je to stereotyp. A tím máme na mysli nejen stereotyp v ložnici, kde se nuda projevuje častěji, než byste si třeba mysleli, ale stereotyp ve vztahu celkově.

Pokud jde třeba o tu ložnici, měli byste se oba dva snažit, abyste společně poznávali nové věci. Intimní život umí velmi rychle sklouznout do vyjetých kolejí, ve kterých se sice nějakou dobu dokáže pohybovat, ale velmi rychle to začne být nuda.

A nuda v posteli nevede k ničemu dobrému, to se spolehněte. Co se týče stereotypu ve vztahu, jen málokterá dvojice bude šťastná, když bude každý jejich společný den stejný jako ten předchozí. Změny nemusí být razantní, ale občas byste spolu něco nového zažít měli.

Společné vzpomínky

Jen málokterá věc utuží partnerský vztah natolik, jako společné zážitky a vzpomínky. Dárky, byť si jimi můžete dělat vzájemně radost, časem můžete ztratit nebo někde odložit, ale vzpomínky? Ty vám zůstanou napořád.

A to je pojítko každého vztahu – zážitky, které budete mít společné a na které budete moci vzpomínat. Může jít o výlety, dovolené, společné kurzy nebo třeba absolvování adrenalinového zážitku. Společné zážitky a vzpomínky vám totiž nikdy nikdo nevezme, ať se bude dít cokoli.

Vyvažujte poměr

Vztah dvou lidí si můžete představit jako váhu. Na jedné straně váhy budou hádky a na té druhé příjemné zážitky. Mezi těmito body musíte udržovat rovnováhu, aby váš vztah fungoval.

To znamená, že na jednu hádku připadne 5 pozitivních zážitků. Když se jednou pohádáte, pro udržení rovnováhy spolu poté musíte zažít 5 dobrých věcí – večeře ve dvou, večer strávený u oblíbeného filmu, dáreček pro radost, vášnivá noc za dveřmi ložnice a podobně.

Udržíte-li poměr 5 ku 1, bude váš vztah šťastný a spokojený. Jen je potřeba si to pohlídat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.